Puratos jmenuje nového CEO a předsedu představenstva

20 pro 2021

Corporate

 

Puratos, globální lídr v oblasti pekařských, cukrářských a čokoládových přísad, s potěšením oznamuje jmenování Pierra Tossuta CEO a Cédrica van Belle předsedou představenstva, oba s platností od 1. ledna 2022. Těší se na další posilování globálního vlivu Puratos a k dosažení obratu 5 miliard eur do roku 2030. Nová jmenování do vedení podtrhují odkaz společnosti, dlouhodobou stabilitu a historickou kontinuitu jako rodinné společnosti.

Nadcházející CEO Pierre Tossut během své 26leté kariéry ve společnosti Puratos úspěšně vedl vysoce výkonné týmy. Byl přímo odpovědný za výzkum a vývoj společnosti Puratos, marketing, produktový management a prodej a strukturoval přístup skupiny ke konceptu "Zdraví a pohoda", který je základním kamenem společnosti od samého počátku. Předtím vedl rozšiřování celosvětové stopy výzkumu a vývoje skupiny a vedl mezinárodní tým 475 lidí, kteří se zabývali výzkumem po celém světě.

Pierre Tossut nahradí Daniela Malcorpse, který společnost úspěšně vedl 20 let. V komentáři k oznámení Daniel Malcorps řekl:

Pierre Tossut, budoucí CEO, řekl: „Lidé, se kterými pracujeme, a jedinečné zaměření Puratos na naše klienty byly vždy klíčem k našemu úspěchu a my zajistíme, že tito lidé zůstanou středem naší každodenní pozornosti. Ve společnosti Puratos věříme, že jídlo má mimořádnou sílu – sílu nakrmit, vyživit, oslavit, uklidnit a sjednotit lidi ze všech prostředí. Potravinářské inovace jsou energií pro dobro, a proto se neustále snažíme zvyšovat náš pozitivní dopad vytvářením inovativních potravinových řešení, která podporují zdraví a pohodu a neustále posouvají podniky, zákazníky, lidi a planetu kupředu. Jsme velmi ambiciózní a dáváme si prostředky k tomu, abychom v nadcházejících letech měli ještě větší globální dopad s jasným cílem dosáhnout do roku 2030 obratu pět miliard eur.“

Cédric Van Belle bude novým předsedou představenstva. Poprvé byl jmenován do představenstva Puratos Group v roce 2016 jako součást třetí generace akcionářů. Od roku 2003 řídí rodinnou celosvětovou síť čokoládových muzeí (Choco-Story). Je aktivním členem několika výborů v rámci skupiny a je předsedou nadace Next Generation Cacao Foundation, nadace Puratos, jejímž posláním je přispívat sociálnímu, ekonomickému a environmentálnímu rozvoji pěstitelů kakaa a jejich komunit.

Současný předseda představenstva Eddy Van Belle k tomu uvedl: „Po velmi důkladném výběrovém řízení v rámci třetí generace akcionářů členové představenstva a akcionáři jednomyslně zvolili Cédrica za našeho budoucího předsedu představenstva. Cédric vždy prokazoval své skutečné odhodlání upevňovat rodinný podíl s dlouhodobou vizí a zároveň mít pozitivní dopad na lidi, planetu a společnost.

Cédric Van Belle dodává: „Jednou ze silných stránek rodinných společností, jako je Puratos, je uvažovat z hlediska generací spíše než čtvrtletních výsledků. To je důvod, proč jsme se aktivně zavázali k provoznímu modelu, který přesahuje vytváření ekonomické hodnoty. Takový, který je udržitelný, respektující a vyvážený. Za tímto účelem realizujeme plány na dosažení CO2 neutrality, minimalizaci naší spotřeby vody a snížení odpadu. Naše suroviny jsou získávány zodpovědně a naším cílem je zajistit farmářům bezpečný a stabilní příjem. Pracujeme v souladu s komunitami, kterých jsme součástí, a investujeme do poskytování vzdělávacích příležitostí, které mění život v našich pekařských školách. A jsme odhodláni vytvářet pro naše zaměstnance pečující pracovní prostředí, které vítá rozmanitost a podporuje osobní rozvoj. Jsem nadšený z budoucnosti Puratos a z toho, jak budeme pokračovat v růstu naší rodinné společnosti.