Pekařův mlýn

O značce Pekařův Mlýn

Značka pekařův mlýn vznikla v roce 2007. Jejím hlavním cílem bylo oslovit zákazníky s výrobky, které odpovídají tradičním českým zvyklostem, chutím a recepturám, jsou jednoduché a přitom funkční a estetické. Portfolio značky pokrývá  pekařské i cukrářské směsi, zlepšující přípravky i směsi pro posyp. Nabídka také zahrnuje ucelený sortiment premixů pro úpravu mouk. Značka se vždy opírala o flexibilitu a rychlá řešení požadavků svých zákazníků v podobě moderních výrobků a kvalitních služeb. 

Historie

Značka PEKAŘŮV MLÝN vznikla ve společnosti PROFIMIX SVIJANY s.r.o, která byla založena v roce 2007 ve Svijanech panem Markem Vášou. Později proběhlo stěhování firmy do nových prostor v sousedních Příšovicích, což umožnilo modernizovat výrobní zařízení a rozšířit skladovací prostory a tím dále zefektivnit a zkvalitnit výrobu a skladování. Svými výrobky firma zásobovala zákazníky jak v Čechách, tak na Moravě.

Pekařova škola

V roce 2013 zde bylo slavnostně otevřeno školicí středisko „Pekařova škola“. Hlavní ambicí byl rozvoj kvalitního vzdělávání pracovníků pekařského a mlynářského oboru. Středisko bylo vybaveno kvalitním vybavením a vyspělou laboratorní technikou. Projekty byly spolufinancovány z Evropského fondu pro regionální rozvoj (OPIK).

Výroba

V provozu v Příšovicích se vyrábí způsobem mechanické homogenizace sypkých materiálů. Veškeré ingredience jsou přesně dávkovány pomocí dopravních cest do mísících jednotek. V těchto homogenizátorech se dokonale promísí, jsou plněny přes automatické váhy do papírových obalů, značeny a dále paletovány. V průběhu výrobního procesu probíhá několikanásobná kontrola přesnosti dávkování surovin, odsávání prachu i případné odloučení cizorodých příměsí jak u surovin, tak u hotových směsí.

Prodej společnosti

V roce 2021 přijal majitel p. Váša nabídku na odkup své firmy od společnosti PURATOS, která pro svůj další rozvoj hledala v České republice výrobní prostory. S účinností od 01/03/2023 tak dochází k plánované fúzi sloučením a provozovna Příšovice se stává prostřednictvím nástupnické organizace PURATOS CZ, a.s. součástí globální skupiny Puratos. Pro zachování kontinuity a využití znalosti a dobrého jména se společnost Puratos rozhodla značku Pekařův mlýn u vybraného sortimentu zachovat a dále rozvíjet.  

VÝROBKY

Aktuální nabídku výrobků Pekařův mlýn najdete v sekci Produkty zde: