Sensobus

Výzkum přímo mezi spotřebiteli

V Puratos víme, že spotřebitelé jsou velmi specifičtí v tom, co jí, a že jejich preference se neustále vyvíjejí, dokonce i na místní úrovni.

Jen udržet krok s těmito změnami v chuti může být obtížným úkolem, natož převádět je do obchodních příležitostí. Abychom našim zákazníkům poskytli přehled o tom, jak spotřebitelé hodnotí své produkty, zřídili jsme naši jedinečnou službu senzorické analýzy. Poté jsme šli ještě o krok dále a spustili Sensobus.

Mobilní senzorické řešení

Sensobus je jedinečná a plně vybavená laboratoř senzorické analýzy na kolech, která může cestovat do místa, kde spotřebitelé nakupují potraviny a uvítá až 250 lidí denně.

Cílení na zákazníky - a zjišťování jejich preferencí - nebylo nikdy jednodušší. Sensobus také umožňuje testování cenových, marketingových a komunikačních konceptů. Jakému typu obalů spotřebitelé dávají přednost, co zvyšuje jejich vnímání značky, jaké informace potřebují a zvažují k jejich rozhodnutí? Během pouhých pár dní v terénu může být reprezentativní vzorek informací shromažďován přímo v centru příslušné cílové skupiny.

 

Informování o vývoji produktu

Dobrovolníci sedí v jedné z osmi senzorických kabin Sensobusu a v závislosti na provedeném průzkumu jim je nabízen výběr pekařských, cukrářských nebo čokoládových výrobků. Tam se pak výzkumníci dotazují na jejich preference a vytvářejí zpětnou vazbu, která může okamžitě - a přesně - pomáhat našim zákazníkům při vývoji produktů.

Ať už je to v Severní Americe nebo v Evropě, je to rychlá a snadná cesta, jak se dostat přímo do srdce preferencí vašich zákazníků.

Navíc 10 let odborných znalostí v oblasti výzkumu spotřebitelů umožňuje srovnávat výsledky s průmyslovým průměrem v rámci zkoumané kategorie a regionu.

Kompletní sortiment k dispozici

Na celém světě je k dispozici celá řada mobilních řešení spotřebitelských senzorických analýz. Sensobusy jsou aktivní v Evropě a ve Spojených státech a Sensovan jezdí po Iberském poloostrově. V Asii a Tichomoří existují 3 Sensoboxy, které jsou mobilními laboratořemi ve formě stánků, které lze instalovat v nákupních centrech nebo na jakémkoli jiném místě. V tomto okamžiku je jeden Sensobox umístěn v Číně, jeden v Malajsii na podporu jihovýchodní Asie a jeden je sdílený mezi Novým Zélandem a Austrálií.

Je to tradiční výzkum prováděný moderním způsobem.

Chcete-li se dozvědět více o nejbližším Sensobusu nebo Sensoboxu, prosím kontaktujte svého obchodního zástupce Puratos.