Tipy a triky na oslavu dne matek pro řemeslné pekaře a cukráře

28 bře 2023

DEN MATEK je skvělá příležitost pro pekaře, cukráře a čokolatiéry, aby potěšili své zákazníky zajímavými kreacemi svých výrobků.

Tento den je pro spotřebitele nejlepší záminkou k nákupu sladkého pečiva, cukrářských a čokoládových výtvorů. Každý hledá něco jedinečného, aby mohl potěšit své blízké.

Je to tedy skvělá příležitost, jak se ukázat a nabídnout lahodné dárky, které zahřejí u srdce!

Vyzkoušejte naše recepty:

Fraisier Klasik

Fraisier Zdravější

PŘIPRAVILI JSME PRO VÁS NĚKOLIK TIPŮ A TRIKŮ, KTERÉ VÁM POMOHOU ZÍSKAT ZÁKAZNÍKY:

1. NABÍDNĚTE SVÝM ZÁKAZNÍKŮM NOVÉ A JEDINEČNÉ VÝROBKY.

Spotřebitelský průzkum Taste Tomorrow ukázal, že 59 % spotřebitelů souhlasí s tím, že krásně vypadající potraviny jsou chutnější. 

Spotřebitelé také stále více hledají zábavné, nečekané výrobky, často inspirované třeba příspěvky ze sociálních sítí. To znamená přemýšlet nad rámec obvyklého tématu srdce a květin. Potěšte své zákazníky jedinečnými a kreativními sladkými věcmi a očekávejte, že se třeba i pochlubí Vašimi originálními výtvory na sociálních médiích.

Chuť samozřejmě zůstává klíčovým motivátorem pro spotřebitele při nákupu cukrářského a sladkého pečiva. Víme, že 60 % spotřebitelů má velký zájem vyzkoušet novou chuť nebo kombinaci neobvyklých chutí, což je další nárůst oproti předchozím letům. Poznatky však také ukazují, že spotřebitelé chtějí zkoušet novinky, 67 % u nich ale očekává nějaký známý a ověřený prvek. Textura je dalším důležitým faktorem, který je třeba vzít v úvahu - 2 ze 3 spotřebitelů by rádi vyzkoušeli potraviny s novou a odlišnou texturou.

Inovace jsou proto vítány, ale musí stavět na silné tradici řemeslné zručnosti, zkušenosti a znalosti, které spotřebitelé přijmou.

V této sezóně vám chceme pomoci učinit radost všem spotřebitelům: těm, kteří hledají známé klasické cukrářské výtvory, těm, kteří hledají sladkosti, které jsou zdravější, stejně jako těm, kteří dbají na udržitelnost a ochranu naší planety.

2. BÝT ONLINE JE VELMI DŮLEŽITÉ - POMŮŽE TO VAŠIM ZÁKAZNÍKŮM PŘI HLEDÁNÍ NEJLEPŠÍHO SLADKÉHO DÁRKU MAMINKÁM

Podle Taste Tomorrow došlo od loňského roku k 70% nárůstu online nákupů pečiva. Tento posun, který možná začal z nutnosti, se rychle změnil v pokračující očekávání. 2 z 5 spotřebitelů si již v loňském roce alespoň jednou objednali své pečivo, koláče nebo cukrářské výrobky online, přičemž podobný počet vyjádřil zájem tak učinit i v budoucnu. Dnes, jako nikdy předtím, je pro vaši firmu nesmírně cenné být online a nabízet objednávkové a doručovací služby.

Spousta lidí začíná online hledat nápady ČÍM OSLAVIT DEN MATEK týdny dopředu. 47 % spotřebitelů se rádo inspiruje nabídkou místních obchodů, které zahlédnou online. Nenechte si ujít příležitost propagovat své krásné sezónní pečivo a cukrářské výtvory v dostatečném předstihu! Možnost zadávat objednávky v předstihu on-line Vás může také odlišit od konkurence. A pro zapomnětlivé lidi a ty, co neustále vše shánějí na poslední chvíli, může být Vaše přítomnost na sítích a možnost nákupu on-line na poslední chvíli rozhodující.

Chcete začít prodávat online a nevíte, kde začít? Objevte mnoho zasvěcených tipů v tomto článku. Podívejte se pro inspiraci také na Bakeronline, technologii, která umožňuje pekařům vytvořit personalizovaný internetový obchod, což vám velmi usnadňuje prodej vašich produktů online.

3. PŘILÁKEJTE VÍCE ZÁKAZNÍKŮ TÍM, ŽE OZDOBÍTE SVOU PEKÁRNU

Sezónní merchandising a dekorace výrobků i prodejny jsou skvělým způsobem, jak přilákat nové zákazníky, zvýšit zisky a vytvořit atraktivní image Vašich prodejen. Vynaložení trochu úsilí navíc na zlepšení vizuálního dojmu, sezónní dekorace a účelné nebo atraktivní balení se může vyplatit.

Výzdoba Vašeho obchodu v dostatečném předstihu také připomene Vašim zákazníkům, aby u Vás zadali své objednávky včas. 

Abychom Vám pomohli s výzdobou obchodu k svátku Dne matek, připravili jsme návrh na slavnostní jmenovku k označení výrobku a návrh na kulatou samolepku.

Stáhněte si naše dekorace zde ZDARMA a vyzdobte své prodejny.

4. POMOZTE SVÝM ZÁKAZNÍKŮM PROMĚNIT DEN MATEK V OPRAVDU SPECIÁLNÍ DEN

  • Řemeslná zručnost a osobní přístup jsou hlavními motivátory pro lidi, kteří nakupují u řemeslných pekařů, cukrářů a čokolatiérů. A přestože více lidí nakupuje online, 77 % spotřebitelů si současně nepřeje, aby kamenné obchody zmizely. Jakýkoliv svátek a Den matek není výjímkou, je perfektní příležitostí udělat něco navíc, abyste ukázali, jak moc vám záleží na zákaznících, kteří chodí do Vašich obchodů. Zde je několik nápadů, jak je potěšit:
  • Při balení použijte elegantní barevné stuhy a přidejte jednoduché visačky, které lze také použít jako karty. Kupující dárků na poslední chvíli vám budou za tato vylepšení a úsporu času velmi vděčni!
  • Domluvte se na spolupráci se sousedním květinářstvím a prozkoumejte možnosti vzájemné podpory a přeprodeje zboží. Proč nenabídnout květiny k prodeji ve Vaší pekárně? Se sladkostmi a růžemi v rukou budou Vaši zákazníci navždy věrní vašemu obchodu.
  • Podělte se o svůj osobní příběh, který se skrývá za Vašimi svátečními kreacemi. Možná můžete své zákazníky inspirovat nějakým romantickým nebo veselým příběhem. Nakonec jsou spotřebitelé přitahováni nejen řemeslným zpracováním, ale také Vaším osobním přístupem. 
  • Potřebujete inspiraci na slavnostní plakát, leták, přání apod.? Stáhněte si šablony, které jsme pro vás vytvořili ZDE ZDARMA

5. PŘIDEJTE DALŠÍ PŘÍLEŽITOSTI K OSLAVĚ!

Snad nejdůležitější vztah v životě je ten, který máte sami se sebou. Ani Den matek není důvodem, abyste zapomněli na sebe. Povzbuďte zákazníky, aby byli hodní i sami na sebe a dopřáli si drobnou radost i pro sebe! 

Tímto způsobem vytvoříte více příležitostí k propagaci a prodeji sladkého pečiva.

 

Doufáme, že jsme vás inspirovali několika nápady a přejeme vám skvělou přípravu na nadcházející oslavy DNE MATEK. Máte-li jakékoli dotazy nebo potřebujete pomoc, neváhejte se obrátit na jednoho z našich zástupců. 

Kontaktujte nás