Puratos získává společnost Diamant

Korporátní

9 úno 2017

Puratos získává od společnosti Werhahn Group 100% podíl v rakouském "Diamantu", jednom z předních výrobců pekařských ingrediencí ve střední Evropě.

Diamant je jedním z předních výrobců pekařských ingrediencí v Rakousku. Má také silnou tržní účast v Polsku a v České republice a je přítomen v celé střední a východní Evropě prostřednictvím distributorů / partnerů pod vlastní značkou nebo prostřednictvím privátních značek.

"Tato akvizice nám pomůže zvýšit naši přítomnost na rakouském trhu a posílí naše již silné postavení ve střední a východní Evropě. Zkušený tým a solidní výrobní jednotka v samotném Rakousku a dlouholetá přítomnost firmy Diamant na trhu, nám umožní další růst našich prodejů v regionu, který má velký vliv ve zbytku střední a východní Evropy ", říká Daniel Malcorps, generální ředitel společnosti Puratos.

Ředitel trhů pro severní a východní Evropu v Puratosu Piet Sanders komentuje: "Těší nás, že s akvizicí společnosti Diamant zdvojnásobíme velikost našeho podnikání v Polsku a České republice. Věříme, že se nám podaří stát se skutečným a kompletním partnerem pro rozvoj podnikání rakouských pekařů, cukrářů a čokolatiérů se silnou místní přítomností a vynikajícími službami, včetně inovačního centra ve Welsu. V Polsku a České republice budeme schopni nabídnout širší nabídku produktů a služeb zákazníkům, protože v těchto zemích budeme sjednocovat a budovat na silných stránkách obou společností Diamant a Puratos. "

"Diamant je nedílnou součástí  Werhahn Group již více než 20 let. Chtěli bychom využít této příležitosti a poděkovat vedení a všem zaměstnancům za vášeň a nadšení pro obchod s pekařskými ingrediencemi, které za tuto dobu prokázali." Společnost Werhahn Group se nyní rozhodla soustředit na své tři hlavní divize: stavební materiály, spotřební zboží a finanční služby, jsme velmi rádi, že jsme našli v Puratos nástupce, který sdílí naše hodnoty coby rodinný podnik. Víme, že jako součást rostoucí a dynamické celosvětové společnosti, Diamant bude mít v budoucnu vynikající rozvojové příležitosti, "říká Anton Werhahn, generální ředitel společnosti Werhahn.

S více než 50 lety zkušeností má společnost Diamant sídlo v rakouském Welsu a zaměstnává více než 150 lidí.