Puratos získává společnost Profimix

Korporátní

12 led 2022

Profimix Svijany s.r.o. je úspěšná česká společnost, která byla založena ve Svijanech v Českém ráji v roce 2007.  Zákazníci ji vnímají většinou pod značkou „Pekařův mlýn“, která věrohodně vystihuje silnou stránku společnosti. Velká část prodejů se opírá o výbornou znalost parametrů mouk a pekařských technologií.

Podstatný objem výrobků tvoří produkty vzniklé tzv. na míru většinou pro střední a větší pekárny. Další významný produktový segment tvoří inovativní projekty s vysokou přidanou hodnotou. Ve společnosti pracuje 20 lidí a značná část z nich je přímo zapojena do vývoje a aplikace produktů u zákazníků, čož ze společnosti Profimix dělá naprostý unikát v oboru. Drtivá většina produktů je přímo vyvíjena v Příšovicích. 

“Tato akvizice nám pomůže rozšířit působnost na českém trhu a ještě více se tak přiblížit k našim zákazníkům. Velmi rádi navážeme na úspěchy společnosti Profimix a se stoletými zkušenostmi na straně Puratos je poposuneme ještě dál. I když budeme stát před velkou výzvou, tak jsem si jist, že se zkušeným týmem na obou stranách se nám podaří následující proces sloučení zvládnout k všeobecné spokojenosti všech zúčastněných stran. Tento proces bude postupný. Bude probíhat s maximální pozorností na naše současné i budoucí zákazníky tak, abychom se pro ně stali ještě silnějším partnerem v oblasti inovací. Chceme jim přinášet různorodé produkty s přidanou hodnotou, a to především v kategorii „Zdraví a pohoda“. Naši zákazníci a partneři budou předem informováni o dalších krocích a případných změnách.“, řekl Tomáš Novák, General Manager, Puratos CZ.

„Úspěch našeho „Pekařova mlýna“ je založen zejména na poctivé práci pro české pekaře. Spojení se společností Puratos je dalším krokem k rozšíření našich možností, zvýšení atraktivity produktů i služeb ve vztahu k zákazníkům. Chtěl bych ubezpečit naše partnery, že  dosavadní vize má respekt i u našich nových majitelů a že od nás mohou očekávat stále to nejlepší. Já osobně i všichni kolegové zůstáváme a těšíme se na nové zkušenosti a poznatky v práci, kterou už mnoho let milujeme a děláme ji s vášní. Sdílet své znalosti s kolegy z jiných zemí a kombinovat naše myšlenky a inovace s kompetencemi a zázemím naší nové mateřské společnosti bude jistě přínosem pro rozvoj a zlepšení pekařského řemesla. Stát se součástí takové tradiční rodiny je skutečně dobrým krokem a dobrou zprávou pro Vás.“, řekl Marek Váša, zakladatel Profimix Svijany s.r.o. 

Profimix se řadí mezi významné české producenty pekařských a cukrářských směsí a zlepšujících přípravků pro pečivo. Od roku 2007 Profimix rozšířil své produktové portfolio na více než 100 produktů s jasným zaměřením na produkty s přidanou hodnotou jako jsou BIO produkty a proteinové či vitamínové mixy. Profimix se vyznačuje vysokou flexibilitou a výbornou znalostí parametrů mouk a pekařských technologií.