Puratos is launching new FoodTech ventures called Sparkalis

11 bře 2021

Korporátní

Sparkalis umožňuje inovátorům a start-upům v potravinářství  proměnit nápady v úspěch. Nový podnik Puratos bude prvním globálním FoodTech podnikem v odvětví pekařství, cukrářství a čokoládovém sektoru.

 

Nový vzrušující podnik

Dnes byl spuštěn Sparkalis, nový vzrušující podnik, který bude podporovat inovace v odvětví potravinářských technologií. Puratos, mezinárodní výrobce ingrediencí pro pekaře, cukráře a čokoládový sektor, uvádí na trh Sparkalis, aby podpořil vývoj průkopnických produktů, služeb a ingrediencí a podpořil spolupráci se start-upy a malými a středními podniky.

Sparkalis bude start-up inkubátor a bude poskytovat přímé investice. Jeho flexibilní přístup znamená, že může nabídnout podporu podle velikosti a potřeby firmy, aby urychlil obchodní růst inovátorů v oblasti potravinářských technologií. Dokonce i začínající podniky s nejzajímavějšími novými inovacemi často postrádají podporu ve fázi prvních investic tzv. „seed“ nebo v úplně počáteční fázi tzv. „pre-seed“, aby se jejich nápady proměnily v životaschopné produkty, které fungují v různých měřítcích. Jak naznačuje jeho název, Sparkalis (spark = anglicky jiskra) bude jiskrou, která probudí velkou inovaci, dodá jí vlastní křídla, takže se může přerodit z kukly do motýla a rozlétnout se. Prostřednictvím těchto spoluprací se Sparkalis zaměří na to, aby pečivo bylo zdravější a udržitelnější. Investice budou zahrnovat projekty týkající se rostlinných produktů, fermentace a digitalizace. Tento podnik také podpoří výrobní nápady.

Ve prospěch pekařů, cukrářů a čokolády

V návaznosti na bohatou historii a zkušenosti společnosti Puratos bude společnost Sparkalis schopna rychle nastartovat inovativní nápady a přivést je na trh ve prospěch pekařů, cukrářů a čokoládoven po celém světě. Globální síť téměř 100 odborníků je připravena rychle vyhodnotit projekty a osobně mentorovat ty nejslibnější start-upy. Každý podporovaný projekt bude mentorován určeným specialistou Puratos, aby se maximalizovaly šance na přeměnu inovativních nápadů v konkrétní úspěchy. Nový podnik poskytne holistické odborné znalosti v oblasti vývoje produktů, pomoc při tvorbě globálních, pro trh připravených řešení, podporu v oblasti regulačních požadavků a možnosti školení. Sparkalis také poskytne partnerům přístup k vlastnímu výzkumnému programu Puratos Taste Tomorrow, největšímu nepřetržitě probáhajícímu programu na světě, který poskytuje podrobné informace o globálním a místním chování spotřebitelů v pekářském, cukrářském a čokoládovém odvětví.

Inovace má Puratos ve své DNA

Rodinná společnost začala v belgické garáži před více než 100 lety s inovativní ambicí zjednodušit život pekařů a cukrářů. O sto let později tato ambice zůstává nezměněna. Sparkalis zdůrazňuje závazek společnosti k inovacím, který v posledních letech zaznamenal rozvoj projektů, jako je Bakeronline, start-up, který umožňuje pekařům vytvářet bezplatné personalizované obchody na webu.

Filip Arnaut, Managing Director v Sparkalis a R&D Director ve společnosti Puratos říká:

"Sparkalis se zrodil z hluboké touhy podporovat inspirativní průkopníky potravinářských technologií a společně budovat příběhy o úspěchu." Sparkalis podtrhuje pokračující závazek společnosti Puratos směřovat k inovacím s cílem vytvořit zdravější a udržitelnější „potravinový otisk“ po celém světě “.

Sophie Blum, Managing Partner ve společnosti Sparkalis a Chief Marketing Officer ve společnosti Puratos, komentovala:

"Sparkalis hledá budoucí tvůrce změn mezi začínajícími podniky v pekařském, cukrářském a čokoládovém sektoru." Náš tým globálních expertů, každý s vlastním odborným zázemím, je nadšený, že může transformovat svou vizi do úspěšné obchodní reality. Tento podnik poskytuje perfektní rostoucí půdu pro objevování dalších velkých inovací v oblasti potravin, přičemž se spoléhá na století trvající výzkum a vývoj společnosti Puratos, její síť a porozumění spotřebitelům. “

Máte nápad, který přinese změnu v potravinářství? Kontaktujte tým Sparkalis: